Сучасні особливості реалізації генетичного потенціалу ріпаку озимого в Україні
Сучасні особливості реалізації генетичного потенціалу ріпаку озимого в Україні

Одним із головних завдань сучасного сільськогосподарського виробництва є пошук шляхів та способів підвищення врожайності зернових, технічних та інших культур і забезпечення високої якості вирощеної продукції. Стратегічною умовою отримання значних досягнень у цьому сегменті є оптимізація рівня реалізації генетичного потенціалу рослин, зокрема ріпаку озимого. Різкі коливання погоди і зміна клімату потребують новітніх розробок щодо економічно обґрунтованих технологій вирощування культур та сучасної оптимізації й контролю фітосанітарного стану в посівах культурних рослин. При цьому посіви технічних культур після науково обґрунтованих попередників, якісної підготовки ґрунту, із використанням високопродуктивного посівного матеріалу, системи удобрення та вітчизняних засобів захисту, потребують застосування інгібіторів росту на ріпаку озимому, що сприяє оптимізації осіннього вегетаційного періоду і повноцінній перезимівлі. Висока ефективність управління цим процесом досягається своєчасним застосуванням синтетичних регуляторів росту і розвитку рослин-ретардантів. Ця група володіє широким спектром дії на рослини і дозволяє спрямовано регулювати основні етапи росту й розвитку культурних рослин з метою реалізації потенційних можливостей рослинного організму, в тому числі впливати на врожайність і якість продукції. Нагальним у всіх ґрунтово-кліматичних зонах України є розробка і впровадження у виробництво бакової суміші високоефективних препаратів в осінній період вегетації ріпаку озимого для оптимального проходження етапів органогенезу. Важливо не допустити осіннього переростання ріпаку та поширення на рослинах грибкових хвороб. Кожному товаровиробнику допоможе національний продуцент засобів захисту рослин – корпорація UKRAVIT, яка розробила і широкомасштабно впроваджує у виробництво суміші препаратів Берегиня, РК (д.р. хлормекват-хлорид, 700 г/л) + Унікаль, КС (д.р. тебуконазол, 250 г/л), які проявляють комплексну синергічну дію на рослини ріпаку, і зокрема – регуляцію ростових процесів із одночасним захистом від комплексу збудників хвороб.

Вітчизняна розробка за ефективністю захисної дії й економічною доцільністю є пріоритетною при вирощуванні ріпаку озимого у фермерських, колективних і приватних господарствах. Так, застосування цієї суміші на посівах ріпаку озимого забезпечує надійний захист рослин від хвороб листя, стебел і коренів, а також високоефективно контролює їх ріст і розвиток, особливо в період інтенсивної осінньої вегетації. Бакова суміш препаратів сприяє покращенню як фізіологічних, так і морфологічних показників гібридів і сортів ріпаку вітчизняної і зарубіжної селекції.

При використанні бакової суміші ріпак озимий добре перезимовує, не спостерігається випадіння і зменшення густоти культурних рослин. Посіви набувають рівномірного та інтенсивного росту, що є основою закладання високого врожаю і формування високої продуктивності кожної рослини. Прибавка врожаю ріпаку озимого складає 0,8-1,2 т/га. Препарати добре змішуються із борними добривами, зокрема Авангард Бор у нормі 0,5-1,0 л/га, який активізує білковий обмін і сприяє синтезу хлорофілів, вітамінів та запобігає дефіциту бору, що попереджує «дуплистість» ріпаку.

Розроблена композиція застосовується від фази трьох листочків до появи 8 пар листків ріпаку озимого. На окремих перерослих восени посівах ріпаку озимого ця суміш є обов’язковою, оскільки дозволяє оптимізувати фізіологічний і фітосанітарний стан ріпаку, стимулювати формування додаткових пагонів, підвищувати стійкість до низьких температур. Рослини при цьому матимуть порівняно коротке стебло, стручки компактно формуються на усіх рівнях, досягається однорідне цвітіння і дозрівання для отримання максимально високих урожаїв.

Регламенти застосування бакової суміші

Препарат

Спектр дії

Норма витрати препарату, л/га

Спосіб та час обробки

Берегиня, РК, (д.р. хлормекват-хлорид, 700 г/л)

Інгібування росту рослин та покращення морозостійкості

1,5

Обприскування в осінній період вегетації (у фазі 3-5 листків)

Унікаль, КС

(д.р. тебуконазол, 250 г/л)

Альтернаріоз, ціліндроспороз,борошниста роса, фомоз, сіра гниль

0,5-0,7

Характеристика та переваги:

• активно засвоюються рослиною як через листя, так і через кореневу систему;

• підвищується стійкість рослини до вилягання, морозостійкості та запобігає проникненню до рослини збудників кореневих гнилей та інших хвороб;

• сприяють рівномірному цвітінню культури та дозріванню зерна;

• довготривалий період захисної дії порівняно з іншими заходами;

• швидка дія на шкідливі організми та відсутність фітотоксичності для культури;

• дозволяє значно економити кошти під час збирання врожаю.

Поділитись

День поля 2015

24 червня на ланах Хмельниччини в селі Лісоводи відбувся широкомасштабний сільськогосподарський захід «День поля 2015»..

Поділитись

Інноваційний протруйник РЕСТЛЕР ТРІО - для отриман

Захист майбутнього врожаю зернових колосових культур розпочинається ще до того моменту, коли насінина потрапляє в грунт...

Поділитись

Широкомасштабний сільськогосподарський семінар «Д

17 червня на ланах Житомирської області, Андрушівського р-ну в с. Зарубинці на базі господарства «Андрушівська Держав..

Поділитись

UKRAVIT– національний виробник №1

Відомо, що істотне зниження продуктивності кукурудзи, соняшнику,сої, ріпаку та інших культур через негативну дію бур’..

+38 (044) 494-38-26

info@ukravit.com.ua

04119, Україна, м. Київ, вул. Дегтярівська, 25/1