Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7
Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Абрикос звичайний (лат. Prunus armeniaca) - вид плодового дерева роду Слива сімейства Рожеві. Плодова культура з цінними харчовими, медичними та технічними властивостями посідає одне з перших мість по вирощуванню та застосуванню.

Абрикоси світлолюбні, не вимогливі до ґрунтових умов, але  краще ростуть на глибоких, нейтральних, добре аерованих ґрунтах. Засухо- і вітростійкі, уникають застою вологи і засолення, ростуть швидко. Ділянка повинна бути захищена від північних вітрів. Непридатні низини, куди стікає холодне повітря.

Місце вибирають сонячне: абрикосам необхідно отримати за літо якнайбільше тепла, це допоможе їм благополучно перенести зиму. Відрізняючись інтенсивним зростанням і довгожительством, абрикос може плодоносити 30-40 років. Але, як правило, дерева замінюють в садах раніше. Обумовлено це сильним розростанням, що ускладнює процес догляду та збирання врожаю. Тому краще вирощувати сорти карликових форм.

Посадка: Для посадки, як правило, використовують стандартні розгалужені однолітні щепи, у яких поодинокі гілки (бічні розгалуження) рівномірно розміщені по стовбуру і в просторі, а також добре підпорядковані бічним продовженням . Непридатні для посадки саджанці з гілками з суміжних бруньок, з гострими кутами відходження. Надалі такі гілки відламуються під вагою плодів, що веде до загибелі дерев. Цьому сприяє також активний розвиток хвороб на раньових поверхнях.

Перед посадкою коріння замочують. Рослини розміщують в ямках так, щоб коренева шийка насіннєвої підщепи і місце щеплення культурного сорту на клоновій підщепі перебували нижче країв ями на 3-4 мм.

Коріння рослини засипають приготовленою родючою сумішшю. При засипці рослину злегка струшують, ґрунт в ямі ущільнюють, і роблять земляний валик для зручного поливу рослин. Після посадки абрикоси поливають незалежно від вологості грунту по 20-30 літрів води на кожну рослину.

Догляд за насадженнями: Ранньою весною, до того, як в деревах почнеться сокорух виконують формування крони абрикоса і його санітарну обрізку - видаляють поламані, обморожені за зиму і хворі гілки. Штамби дерев і основи скелетних гілок обробляють розчином вапна.  По мірі необхідності проводять полив та обробляють дерева препаратами проти сезонних хвороб та шкідників.

система удобрень:  ранньою весною підживлення вносять в сухому вигляді в пристовбурні кола з розрахунку 70 г азотного добрива і 50 г аміачної селітри на одну рослину.

Обробіток ґрунту:  При ворощуванні абрикоса ґрунт в міжряддях утримують за типом чистого пара з раціональним застосуванням добрив, що забезпечує нормальний розвиток і плодоношення рослин. Ця система сприяє більш глибокому розміщенню коренів в ґрунті і кращому протистоянню рослин негативним погодним умовам. Збирання:  в суху, теплу погоду, вручну, за кілька днів до повного дозрівання.

 

 

                                                                   

Ми рекомендуємо:

Абрикос

Вгору