Кількість
|
Вартість
|
||
|
Буряк столовий – найважливіша в Україні овочева, кормова і цукрова рослина, яку вирощують на всіх континентах, в Україні – у всіх землеробських районах, окрім Криму.
Кращими ґрунтами для буряків столових є чорноземи типові малогумусні середньосуглинкові, чорноземи опідзолені середньосуглинкові, чорноземи лучні, лучно-чорноземні, темно-сірі опідзолені середньосуглинкові. Гіршими – світло- та сірі опідзолені середньосуглинкові ґрунти.
Рослина волого- і світлолюбна, досить холодо- і засухостійка.
Система удобрення буряків цукрових орієнтує виробництво на різноглибинне внесення добрив у три строки: восени – основне, під час сівби – рядкове та в період вегетації – підживлення. В умовах недостатнього зволоження підживлювати рослини не рекомендується.
З органічних добрив під буряки столові найчастіше вносять гній. Дози мінеральних добрив потрібно коригувати для кожного окремого поля. Мікродобрива вносять в період вегетації.
У зоні достатнього зволоження буряки цукрові розміщують після пшениці озимої в ланках сівозміни з багаторічними травами одного року використання; дещо знижує продуктивність буряків ланка сівозміни з кукурудзою на силос.
У зоні нестійкого зволоження перше поле буряків столових розміщують в ланці із зайнятим паром, друге – в ланці із багаторічними бобовими травами однорічного використання. У зоні недостатнього зволоження культуру розміщують в ланках сівозміни з чорним удобреним паром, багаторічними травами на один укіс та однорічними культурами на один укіс.
Серед шкідників найнебезпечнішими є декілька видів довгоносиків, бурякові блішки, щитоноски, листкова бурякова попелиця, мінуючі мухи, личинки коваликів та мідляків, совки, личинки хрущів, а із хвороб — коренеїд, гнилі коренеплодів під час вегетації та церкоспороз, рамуляріоз, борошниста роса. Завдають суттєвої шкоди посівам у період вегетації й бур’яни, особливо лобода біла, шириця, гірчаки та інші.
Для уникнення ймовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.
Ми рекомендуємо: