Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Гірчиця – олійна культура, яка широко використовується в харчовій, кондитерській, консервній, маргариновій, миловарній, парфумерній та лакофарбовій промисловості. Антисептичні властивості дозволяють застосовувати її і в медицині. А побічний продукт — гірчичний шрот – є основним компонентом столової гірчиці та майонезу, різноманітних соусів і маринадів для консервування. Крім того, це медоносна і кормова культура.

Гірчиця є найбільш екологічно пластичною культурою з-поміж усіх олійних капустяних. Вона невибаглива до умов навколишнього середовища, росте майже на всіх видах ґрунту. Єдине – малопридатними для неї є важкі, запливаючі та засолені ґрунти. А на бідних ґрунтах та за умов низької агротехніки вона розвиває слабку кореневу систему, від чого знижуються посухостійкість і врожай. Холодо- та посухостійка, вологолюбна культура, рослина довгого дня.

Найкращими попередниками для гірчиці є чистий пар, зернові колосові, просапні та зернобобові культури. Посіви гірчиці не розміщують після інших хрестоцвітих культур, льону олійного, буряка, оскільки вони мають з ними спільних шкідників і хвороби, а також після соняшника, проса.

Сама ж гірчиця покращує властивості ґрунту: її коренева система добре дренажує його орні шари, збільшує їх водопроникність, аерацію, пригнічує ґрунтових шкідників. А її кореневі виділення містять органічні кислоти, які при взаємодії із ґрунтом здатні переводити ряд елементів мінерального живлення у доступні для наступних культур форми.

Гірчиця вимоглива до наявності в ґрунті поживних речовин. Культура позитивно реагує на мінеральне та органічне удобрення, однак органіку краще вносити під попередник. На кислих дерново-підзолистих ґрунтах ефективне сумісне внесення мінеральних добрив і вапна.

Гірчиці загрожують хрестоцвіті блішки, ріпакові пильщики, капустяна попелиця тощо. Із хвороб – чорна ніжка, фомоз, альтернаріоз, біла гниль, склеротиніоз, інші. Також важливим елементом технології вирощування є контроль бур’янів.

Для уникнення імовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

 

 

 

                                                                   

Ми рекомендуємо:

Вгору