Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Картопля

Картопля – поширена сільськогосподарська культура, яку в народі називають «другим хлібом», одна з найважливіших продовольчих, технічних і кормових культур. В побуті картоплею називають не лише вид, а лише бульбоплід рослини.

Картопля — культура «пухких» ґрунтів. Найбільш придатні для неї легкі та супіщані, суглинкові ґрунти, в які легко проникає волога та повітря і які містять достатню кількість поживних речовин. На щільних, важких ґрунтах сходи затримуються на 5-6 днів, рослини погано розвиваються і, відповідно, дають менший врожай. Найкраще росте при слабокислій і нейтральній реакції ґрунтового розчину. Мало придатні для культури важкі карбонатні ґрунти.

Картопля досить вимоглива до вологи. Протягом вегетаційного періоду потреба рослин у волозі змінюється. У першій фазі росту картоплі потрібно значно менше вологи, ніж у періоди бутонізації, цвітіння і бульбоутворення. При цьому надмірна кількість опадів у період бульбоутворення призводить до розростання бульб і утворення наростів на передчасно достиглих бульбах. Також потребує хорошої аерації ґрунту.

Коренева система картоплі більше від інших культур засвоює калію з ґрунту. Тому при вирощуванні її на піщаних і торф'яних ґрунтах потрібно вносити підвищені дози калійних добрив. Також під картоплю використовують різні органічні добрива — гній, торфогній, компости, зелені добрива. Позитивно реагує на мікроелементи – бор (B), мідь (Cu), марганець (Mn ), молібден(Mo), цинк (Zn ).

При внесенні достатньої кількості органічних і мінеральних добрив картопля, порівняно з іншими культурами, менш вибаглива до попередників. Культура забезпечує високі врожаї при розміщенні після жита озимого, пшениці. Негативно реагує на беззмінне вирощування.

Картоплю пошкоджують дротяник, колорадські жуки, совки, попелиці, нематоди, медведки та інші. Серед хвороб – фітофтороз, альтернаріоз, фомоз, бактеріальні гнилі, парша (види), фузаріоз та інші. Культура потребує захисту від забур’яненості, тому необхідно застосовувати ґрунтові та страхові гербіциди.

Для уникнення імовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

 

 

                                                                   

Ми рекомендуємо:

Вгору