Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння


Льон – основна прядивна культура в Україні. При його вирощуванні одержують три цінних види продукції – високоякісне волокно, висихаючу олію і технічну сировину (кострицю).

Льон вимогливий до родючості ґрунту. Зважаючи на це, посіви краще розміщувати на ґрунтах з достатнім вмістом доступних поживних речовин – чорноземах і каштанових. А от на важких заболочених і солонуватих ґрунтах сіяти льон не варто.

Льон – рослина довгого світлового дня, похмура погода та затінення затримують ріст і розвиток рослин, що знижує врожай. Хоча рослини витримують приморозки до -3…-6°С, культура вимоглива до тепла (20-22°С) під час вегетації.

Безпосередньо під льон не рекомендується вносити гній; з органічних добрив краще віддати перевагу сухому розмолотому пташиному посліду восени або під передпосівну культивацію.

Льон чутливий до мінерального удобрення – дози внесення встановлюють відповідно до родючості ґрунту, якості попередника, внесених під нього добрив. Також потребує додаткового підживлення бором (В), марганцем (Mn), міддю (Cu).

Льон добре вдається після чистих від бур`янів багаторічних трав, картоплі. Але бобові багаторічні трави на родючих ґрунтах можуть викликати вилягання посівів, а після картоплі спостерігається стократість розвитку рослин у зв`язку з нерівномірністю внесення органічних добрив під картоплю. Тому найкращими попередниками для льону є пшениця озима, яка вирощується після багаторічних трав, та овес після картоплі.

Льон вражає цілий спектр шкідників, серед яких – льонова блішка, льоновий трипс, льонова плодожерка, совка-гамма. Із захворювань культура потерпає від фузаріозного в’янення, фузаріозного побуріння, антракнозу, іржі та інших. Зниження врожаю та погіршення його якості може також викликати забур’янення посівів на початку вегетації.

Для уникнення ймовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

 

 

 

 

Ми рекомендуємо:

 

Вгору