Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Пшениця озима

Пшениця озиманайважливіша харчова культура у світі: загальна площа посівів сягає 232 млн га, а врожайність в середньому становить близько 2,3 т/га. Також використовується у промислових цілях як джерело цінної сировини та в якості кормів для худоби.

Пшениця дуже вимоглива до родючості ґрунтів: вона добре розвивається на чорноземних, каштанових та сірих лісових ґрунтах; на окультурених же дерново-підзолистих ґрунтах високі врожаї цієї культури можна отримувати за умови застосування підвищених норм органічних і мінеральних добрив, сидератів, вапнування, поглиблення орного шару ґрунту, усунення надмірного зволоження. Культура потребує легкодоступного азотного, фосфорного-калійно, сіркового живлення, а також добре відгукується на позакореневі підживлення макро-, мезо-і мікроелементами – азотом (N), калієм (K), магнієм (Mg), сіркою (S), цинком (Zn), міддю (Cu), марганцем (Mn), кремнієм (Si).

Найкращим попередником для озимої пшениці є багаторічні бобові трави: вони збагачують ґрунт азотом і високоякісною органічною масою з пожнивних решток, внаслідок чого зменшується забур'яненість посівів, а також зернові бобові – горох, соя, чина, нут і чорний пар.

Культура досить холодостійка: її насіння починає проростати при температурі 1-2 C, а високоморозостійкі сорти витримують взимку зниження температури в зоні вузла кущення до -19 …-20 C. Крім того, вона вимоглива до вологи та світлового режиму.

Найбільш поширені шкідники озимої пшениці – хлібний турун, цикадки, попелиці, злакові мухи, дротяники та інші. Також посіви потерпають від численних хвороб: кореневих гнилей, борошнистої роси, септорізу листя і колосу, піронофорозу, фузаріозу колосу тощо. Значне зниження врожаю може викликати й забур’яненість. Видовий склад бур’янів залежить від попередника, потенційної забур’яненості, погодних умов, ґрунтово-кліматичних зон і особливостей регіону, де вирощується культура.

Для уникнення ймовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

 

 

 

                                                                   

Ми рекомендуємо:

Вгору