Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Регулятори росту

Щоб зібрати хороший урожай зернових, овочевих культур, фруктів важливо не тільки правильно доглядати за рослинами і ґрунтом. Тут важливу роль грають і регулятори росту рослин.

Що таке регулятор росту

Значні перепади температури повітря, посуха і холод, затяжні дощі та відсутність достатньої кількості освітлення — все це негативно позначається на нормальному розвитку як молодої рослини, так і плодів. Щоб знизити вплив зазначених чинників на рослини, аграрії використовують засоби для росту рослин. Такі препарати користуються популярністю у садівників і городників для обробки насіння, листя і стебел.

Регулятори росту — засоби для стимуляції і пригнічення розвитку рослин, які бувають природного і штучного походження.

Регулятори росту рослин: класифікація

Регулятори натурального походження

Ці речовини отримують з рослин. У цьому випадку роль регулятора росту відіграють фітогормони, які виділяються кожними рослинами в невеликих кількостях. Вони, в свою чергу, поділяються на такі класи:

  1. Ауксини — гормони, які покращують ріст і розвиток кореневої системи. Вони є прискорювачами зростання і дозрівання плодів шляхом форсування брунькування і появи зав'язі.
  2. Цитокініни — впливають на поділ клітин. Це призводить до утворення бруньок і не дає рослині втрачати листя завчасно.
  3. Брасиностероїди — відповідають за нормальну роботу імунної системи рослини, допомагають рослині виживати в екстремальних умовах.
  4. Гібереліни — група речовин, що не розподіляє корисні речовини, а накопичує їх, стимулюючи проростання насіння і наближаючи період цвітіння.

Крім того, до цієї категорії входять етилен і абсцизова кислота. Етилен у природних умовах стимулює формування квіток жіночої статі, а абсцизова кислота — речовина, завдяки якій восени листя опадає, бруньки завмирають в очікуванні тепла, рослина здатна зберігати вологу.

Синтетичні регулятори

Синтетичні регулятори росту рослин — це препарати переважно на основі ауксину, оскільки його вдається синтезувати в штучних умовах. Завдяки розвитку біотехнології вдається отримувати регулятори росту рослин у промислових масштабах. Синтетичні регулятори росту часто застосовують для того, щоб отримати антигібереліновий ефект. Діюча речовина уповільнює зростання у висоту і зміцнює стебло.

Як діють регулятори росту

Стимулятори і регулятори росту рослин характеризуються високою біологічною активністю, що є причиною зміни характеристик рослин, закладених природою. Як результат — врожайність рослин збільшується. Якщо обробити такими препаратами посівний матеріал, його схожість покращується, паростки краще адаптуються до умов проростання.

Регулятор росту для розсади потрібен, щоб зробити її більш стійкою до хвороб і шкідників. Рослини стають міцними, легко адаптуються після пересаджування і швидко звикають до нових умов вирощування. Якщо обробити регуляторами цибулини і живці, вони швидше сформують кореневу систему, стають стійкі до захворювань.

Купити регулятори росту варто також для того, щоб після обробки рослини швидше розвивалися і досягали фази цвітіння. Завдяки впливу таких препаратів рослини стають міцні, здорові, менше уражаються шкідниками, дають хороший урожай.

Останнім часом популярність регуляторів серед аграріїв постійно зростає. Ці препарати істотно поліпшують якість плодів. Оскільки завдяки їм плоди швидше дозрівають і менше опадають, довго зберігають товарний вигляд. Так можна регулювати терміни цвітіння і дозрівання культури. За їхньої допомоги можна підвищити вміст білка і клейковини у пшениці, олії в соняшнику, крохмалю в картоплі. Також такі препарати дозволяють рослинам швидше вийти зі стресового стану після обробки пестицидами.

Як використовувати регулятори росту

Активні речовини, які входять до складу регулятора росту рослин, вже в невеликих кількостях спонукають рослини до активного розвитку. При цьому якщо використовувати велику концентрацію, це може негативно позначитися на зростанні і плодоношенні.

Регулятори росту, купити які варто і промисловим фермерам, і городникам, найчастіше використовують для обробки насіння перед посівом. Насіння замочують згідно з інструкцією препарату, щоб простимулювати їхнє проростання. При обприскуванні листя на стадії 2–3 листочків також стимулюється ріст рослини. Також іноді при пікіровці рослин обробляються коріння розсади.

Усі препарати містять докладну інструкцію щодо застосування, яку важливо дотримуватися. Неправильно приготовлений розчин може не дати результату або навіть нашкодити рослинам.

Для захисту зернових культур і ріпаку від вилягання при інтенсивних технологіях вирощування ефективним буде використання препарату Гулівер Хлормекват–хлорид (Берегиня). Рослини добре його засвоюють через листя або коріння. Препарат сприяє рівномірному цвітінню культури, через 1 годину після обробки не змивається дощем. У складі препарату присутні гормони росту ауксин і гіберелін.

Як купити регулятори росту в Україні

Регулятори росту рослин на сьогоднішній день — незамінні помічники кожного фермера. Тому попит на такі препарати є завжди. Регулятор росту рослин купити в Україні можна, замовивши в онлайн-магазині. На нашому сайті представлені препарати власного виробництва Укравіт. Щоб оформити замовлення, ви можете виконати будь–які з наступних дій:

  1. Зателефонувати нам за телефоном, який вказаний на сайті — наші менеджери допоможуть визначитися із замовленням і оформити його.
  2. Через кнопку швидкого зв'язку, вказавши свій номер. Ми передзвонимо вам самі, проведемо консультацію, відповімо на питання і також допоможемо оформити замовлення.
  3. Оформити замовлення самостійно: зареєструйтеся на сайті, виберіть потрібний товар, оформіть і підтвердіть замовлення.

Купити регулятори росту рослин необхідно кожному аграрію, який бажає отримати максимальний урожай продукції.

 

Вгору