Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Ріпак ярий

Ріпак ярий, або, як його називають, «кольза» широко використовується у лакофарбовій, миловарній, харчовій та інших галузях промисловості, а також як корм худобі. Врожайність він має дещо нижчу, аніж в ріпака озимого, однак при цьому є значно менш вибагливим до умов вирощування.

Ріпак ярий добре росте на будь-яких ґрунтах, крім важких глинистих і піщаних, а також не переносить кислих й заболочених ґрунтів. Це – вологолюбна рослина довгого дня. Її насіння проростає при температурі +1...+3°C, сходи переносять заморозки -3…-5°C, а дорослі рослини – до -8°C.

Ріпак ярий добре реагує на внесення органічних і мінеральних добрив при вирощуванні як на насіння, так і на зелений корм. Також добре використовує післядію органічних добрив, внесених під попередник. Залежно від попередників, наявності поживних речовин у ґрунті, під ріпак ярий вносять N60-120 Р60-120. У прифермських сівозмінах під ріпак ярий застосовують рідкий гній з нормою внесення 50-100 т/га. Серед мікроелементів добре реагує на підживлення сіркою (S), бором (B), молібденом (Mo), марганцем (Mn), міддю (Cu), цинком (Zn), залізом (Fe).

Найвищі врожаї ріпак ярий формує після картоплі, кукурузди, буряків, озимої і ярої пшениці, ячменю, зернобобових культур і багаторічних трав. Часто ріпаком ярим замінюють озимий, коли той гине внаслідок несприятливих умов перезимівлі.

Ріпак сильно уражується хрестоцвітими блішками, ріпаковим пильщиком, ріпаковим квіткоїдом, капустяним біланом, прихованохоботниками, стручковим комариком. Рослини також потерпають від хвороб, серед який найпоширенішими є альтернаріоз, циліндроспороз, борошниста роса, пероноспороз, фомоз, біла плямистість, склеротиніоз, сіра гниль. Контроль забур’яненості є одним із головних елементів у технології вирощування ріпака ярого.

Для уникнення ймовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

 

                                                                   

 

 

Ми рекомендуємо:

Вгору