Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Сорго

Сорго – рід одно- та багаторічних рослин, поширених переважно у тропічних і субтропічних країнах, з яких кілька видів культивуються людиною для продовольчих, технічних і кормових цілей. Економічно найважливіший вид – звичайне або цукрове сорго, зерно якого використовують для споживання, на фураж і для переробки на крохмаль і спирт.

Сорго культура невибаглива: його можна вирощувати на всіх типах ґрунтів з реакцією ґрунтового розчину рН від 5,5 до 8,5, в той час як інші культури в таких умовах різко знижують свою продуктивність.

Сорго вирізняється високою жаро- та посухостійкістю. На формування одиниці речовини культура використовує вдвічі менше води, ніж інші зернові культури.

На чорноземах культура віддає перевагу фосфорним добривам, на каштанових ґрунтах — азотно-фосфорним (калійні нерідко виключають). Сорго на зелений корм не рекомендується удобрювати підвищеними нормами азотних добрив, які сприяють накопиченню в зеленій масі отруйних сполук. Для оптимального росту й розвитку рослина також потребує заліза (Fe), міді (Cu), молібдену (Mo), марганцю (Mn), цинку (Zn), бору (B), сірки (S).

Характерною особливістю сорго є повільний ріст надземної частини рослин. В цей час інтенсивно формується їх коренева система, тому особливу увагу слід приділяти вибору попередника, обробітку ґрунту, догляду за посівами та їх захисту. Виходячи з цього, попередниками сорго повинні бути культури, які залишають після себе поля, чисті від бур’янів, – зернові колосові, зернобобові та просапні культури. Не можна розміщувати посіви сорго після проса і суданської трави, а також небажано – після соняшника.

Рослини сорго не дуже пошкоджуються шкідниками. Суттєвої шкоди їм завдають лише бавовникова совка, кукурудзяний стебловий метелик, попелиці, цикадки, дротяники і підгризаючі совки. Те саме стосується й грибкових захворювань; однак зернові, цукрові та віничні сорти й гібриди уражуються сажкою. Для контролю забур’яненості обов’язково застосовують ґрунтові і страхові гербіциди.

Для уникнення ймовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

 

                                                                   

Ми рекомендуємо:

Вгору