Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Соя – одна з найдавніших культур, що вирощується людиною. Сьогодні вона широко використовується в харчовій, паливній, легкій та інших видах промисловості.

Вимоги до ґрунтів у сої відносно низькі: її можна вирощувати на всіх типах ґрунтів при умові, що вони не повинні бути кислими і мають бути добре аеровані.

Соя – культура мусонного клімату, тож має підвищені вимоги до забезпечення вологою і теплом. При цьому рослина досить легко переносять весняні приморозки до -2,5°С та осінні приморозки до -3°С. А от температури -4,0…-4,5°С призводять до сильного промерзання листків, і квітки й боби гинуть.

На формування врожаю вона використовує значно більше води, ніж зернові колосові культури. Оптимальна вологість ґрунту в період вегетації повинна бути не нижче 70-80%, а на момент дозрівання – 60% від найменшої вологоємності. Соя негативно реагує на повітряну засуху, особливо в період цвітіння і утворення бобів.

Елементи живлення впродовж вегетації соя споживає нерівномірно. Тож добре реагує на диференційоване дробне внесення добрив під основний обробіток, при сівбі та як підживлення. Також важливою умовою формування високого врожаю є внесення мікроелементів, особливо на кислих ґрунтах, – кальцію (Са ), бору (В), марганцю (Mn), кобальту (Со), молібдену (Мо). А от надмірного азотного живлення не потребує.

Як і всі зернобобові, соя є ціною культурою в сівозміні.

Сою найбільше пошкоджкють люцернова совка, акацієва вогнівка, бульбочкові довгоносики, соєва чорно-смугаста блішка, соєва плодожерка, павутинний кліщ. Із хвороб – фузаріозне в'янення, церкоспороз, аскохітоз, склеротіноз, пероноспороз, вертицильозне в'янення, бактеріальний опік тощо. Оскільки соя є найменш конкурентоспроможною до бур’янів і має дуже тривалий гербокритичний період, своєчасний контроль забур’яненості посівів є важливим елементом технології вирощування.

Для уникнення ймовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

 

                                                                   

 

 

Ми рекомендуємо:

Вгору