Графік роботи:

Прийом замовлень: 24/7 Call-центр: Пн-Пт 9:00-18:00

 

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Цибуля ріпчаста – багата вітамінами овочева культура, один із найнеобхідніших і найспоживаніших овочів в Україні та світі.

Найвищі врожаї цибуля дає на перегнійно-карбонатних і чорноземних ґрунтах, а також на наносних ґрунтах у заплавах річок. Значну роль в її рості та розвитку відіграє фактор температури: оптимальна температура для росту – +17...+22°С, максимальна – +33°С. В теплу погоду у рослин швидше розвивається надземна частина, у прохолодну – навпаки, коренева. Рослини цибулі добре переносять приморозки до -5...-7°С.

Цибуля – рослина довгого дня. Скорочення тривалості дня, як і зниження температури, гальмує процеси формування цибулин, тому при літній сівбі насіння рослини до пізньої осені продовжують наростати, не утворюючи цибулин.

Вимоги до вологи у рослини змінюються залежно від росту і розвитку. Так, для проростання насіння кращою вологістю ґрунту є 85-90%. В подальшому вона добре росте за оптимальної вологості ґрунту в межах 70-85% і відносної вологості повітря 60-70%. За вищої відносної вологості повітря рослини уражуються несправжньою борошнистою росою.

Поживні речовини цибуля протягом вегетаційного періоду засвоює нерівномірно: азот інтенсивно використовує під час наростання листкового апарату, калій та фосфор – під час формування і дозрівання цибулин. З органічних добрив під цибулю вносять перегній, на кислих ґрунтах під зяблеву оранку або перекопування ґрунту – мелене вапно. З мікроелементів перевагу віддає бору (B), міді (Cu ), залізу (Fe ), цинку (Zn).

У сівозміні цибулю зазвичай розміщують після огірка, помідора, ранньої картоплі і бобових культур.

Культуру пошкоджує цибулева муха, кліщ, медведка, цибулева міль, озима совка та інші. Серед хвороб – біла гниль, мозаїка цибулі, пероноспороз, іржа, фузаріоз тощо. На початкових етапах росту через слабко сформований листковий апарат цибуля може потерпати від бур’янів, тому варто застосовувати ґрунтові та страхові гербіциди.

Для уникнення імовірних загроз і забезпечення усіх потреб культури експерти «UKRAVIT» рекомендують застосовувати високоефективні системи захисту та підживлення.

                                                                   

 

 

Ми рекомендуємо:

Вгору